Škůdci plodin

Monitoring škůdců polní zeleniny – 39. týden

39. týden 2023 Na mladé cibuli mohou škodit třásněnky přeletující ze sklizených porostů. Pokračuje žír drátovců. Na brukvovité zelenině škůdců ubývá, k překročení prahu škodlivosti dochází pouze na některých pozemcích. Více škůdců je v mladých porostech řepky, kterým dávají přednost. Molice začíná postupně přeletovat na zimní hostitele. Pokračuje slabá migrace mšic, zakládají minikolonie.

>

Monitoring škůdců polní zeleniny 2022 (archiv)

Archiv zpráv „Monitoringu škůdců polní zeleniny“ za rok 2022 Zprávu za 43. týden najdete zde. Zprávu za 42. týden najdete zde. Zprávu za 41. týden najdete zde. Zprávu za 40. týden najdete zde. Zprávu za 39. týden najdete zde. Zprávu za 38. týden najdete zde. Zprávu za 37. týden najdete zde. Zprávu za 36. týden najdete zde, Zprávu za 35. týden najdete zde. […]

>

Poškození vlašských ořechů

V letošním roce je místy silné poškození vlašských ořechů škodlivými organismy. Na jižní a střední Moravě se jedná o kombinaci chorob a larev vrtule ořechové, v dalších částech republiky jsou nejčastější příčinou choroby, ale již se stále častěji objevují ohniska se škodlivým výskytem vrtule ořechové.

>