Průzkum preferencí zemědělců ohledně mimoprodukčních ploch

Dovolujeme si Vás oslovit s žádostí o vyplnění jednoduchého dotazníku v rámci šetření na téma obnovy a zavádění mimoprodukčních (polopřirozených) ploch v zemědělství. Cílem dotazníku je porozumět motivaci zemědělců pro vytváření nebo naopak nevytváření mimoprodukčních ploch v zemědělské krajině. Domníváme se, že bez pochopení motivací zemědělců nelze efektivně nastavit pravidla pro podporu těchto stanovišť. V rámci projektu Biodiversa+ FRESHH budou stejný dotazník vyplňovat i zemědělci v dalších zemích, takže věříme, že výsledky by mohly poskytnout zajímavé srovnání.

Vyplnit dotazník zabere asi 15 minut. Uvědomujeme si, že Vám bude možná vyplňování připadat trochu dlouhé, ale pokud se již rozhodnete ho vyplnit, prosíme, vydržte až do konce, jinak Vaše odpovědi nebude možno použít pro následné zpracování a analýzu. Vyplňování je anonymní, ale budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu odpovědí na e-mail Ing. Hany Vaškové, Ph.D. Napište nám třeba, co Vás na dotazníku zaujalo nebo důvod, proč jste jej nevyplnili.

Jelikož je cílem získat od českých zemědělců co nejvíce reprezentativní vzorek, je možné, že se k Vám žádost o vyplnění dotazníku dostane z více komunikačních kanálů. V takovém případě jej, prosíme, vyplňte pouze jednou.

Odkaz na dotazník najdete zde.
Kromě dotazníku na odkazu naleznete i videa vysvětlující pozadí projektu a postup pro vyplnění.

Předem děkujeme za Váš čas.

Hana Vašková a Pavel Saska (tým Funkční biodiverzita, VÚRV),
Ludmila Pánková (ČZU)

Kategorie aktuality, ekologie.
Počet zobrazení: 306