Prohlášení VÚRV k válce na Ukrajině

Tvrdě a s veškerou rozhodností odsuzujeme válečnou agresi páchanou na Ukrajině a jejích obyvatelích. Plně se ztotožňujeme s prohlášením na podporu ukrajinských vědců, které společně vydali 1. 3. 2022 ministr školství Petr Gazdík, ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová, předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová, poskytovatelé vědecké podpory a další zástupci akademické obce, včetně České akademie zemědělských věd. Znění prohlášení zde.

Vedle deklarované budoucí systémové pomoci ukrajinským kolegům se snažíme i my přispět v rámci našich možností: Díky iniciativě našich zaměstnanců jsme k ukrajinským hranicím úspěšně vypravili menší materiální sbírku (za její zorganizování patří dík našemu kolegovi Zdeňkovi Matějkovi) a pro potřeby prchajících nabízíme ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství naše rekreační středisko v Hraběticích v Jizerských horách. V současné době jednáme s ministerstvem také o možnostech poskytování koordinované finanční pomoci v rámci resortních výzkumných a dalších podřízených organizací.

Náš výzkumný ústav sice nemá v současné době žádné společné výzkumné projekty s ukrajinskými institucemi, mezi našimi a ukrajinskými pracovišti ale dlouhodobě probíhá neformální spolupráce, a to zejména na úrovni genobank a výměn genetického materiálu.

Slava Ukrajini! Herojam slava!

Kategorie aktuality, média.
Počet zobrazení: 185