New varieties of foxtail millet and sorghum developed in the CRI

Foxtail millet and sorghum are crops with increasing importance in recent climatic changes. Its fast growing, drought tolerance and nutritional quality are of very interesting values. All crops are tolerant to pests and diseases. Seeds are able to develop well even in lack of water in the soil, what is important for their use as […]

Oslavili jsme sté výročí vzniku republiky

Ve středu 12. září 2018 se v našem ústavu konal seminář na téma „Rozvoj zemědělského výzkumu od roku 1918 do současnosti“, který byl s navazujícím Dnem otevřených dveří a dožínkovou slavností organizován u příležitosti oslav výročí 100 let od vzniku samostatného československého státu.

Bilancování dusíku v roce 2021

Povinnost výpočtu bilance dusíku (N) vyplývá z § 7a nařízení vlády č. 262/2012 Sb., o stanovení zranitelných oblastí a akčním programu a je stanovena pro zemědělské závody hospodařící ve zranitelných oblastech (i částečně)

Novela zákona a vyhlášek o hnojivech

Dne 13. srpna 2021 vyšel ve Sbírce zákonů zákon, kterým se mění zákon č. 156/1998 Sb., o hnojivech, pomocných půdních látkách, pomocných rostlinných přípravcích a substrátech a o agrochemickém zkoušení zemědělských půd (zákon o hnojivech),

Den vinice v Karlštejně, 18. – 22. 10. 2021

VSV Karlštejn si Vás dovoluje pozvat na akci, která se bude konat v týdnu od 18. do 22. října 2021, dle aktuálního vývoje počasí a sklizňového plánu. Účast je možná pouze pro registrované zájemce, kterým bude zaslána sms/email s konkrétním datem sklizně, minimálně 1 den dopředu.

Velký úspěch ruzyňského výzkumu

Českobudějovický agrosalon Země živitelka znamenal pro Výzkumný ústav rostlinné výroby, v. v. i., Praha-Ruzyně nebývalý úspěch (viz článek na našem webu ze dne 29. 8. 2021). V prestižní soutěži Zlatý klas o nejlepší vystavený exponát do tohoto výzkumného ústavu putovala hned dvě ocenění a na dvou dalších si ruzyňské pracoviště připsalo spoluúčast.