Služby

Rádi Vám poradíme v otázkách pěstování rostlin, vč. určování chorob a škůdců rostlin. Máme rovněž zkušenosti s uplatňováním předpisů na ochranu prostředí při zemědělské či zahrádkářské činnosti.
Po dohodě můžeme provést i rozbory půd a rostlin, kontroly pravosti odrůdy a čistoty vzorků osiv jakož i vybrané chemicko-technologické analýzy zrna obilnin (viz příloha). Aktuální ceník laboratoře kvality rostlinných produktů, platný v roce 2019, naleznete zde.

Úplný přehled poradenské činnosti a služeb poskytovaných pracovníky ústavu pro zemědělskou praxi i širší veřejnost najdete zde

Výzkumná stanice vinařská Karlštejn nabízí procházky po vinicích a prohlídky vinného sklepa s odborným výkladem, včetně následné degustace karlštejnských vín.
Nabízíme i pronájem prostranství na vinici a pronájem prostor společenské místnosti pro pořádání svatebního obřadu, pro různá posezení, jednání, apod. 
Na stanici si lze zakoupit nebo objednat originální karlštejnská vína. Vedle výzkumné činnosti v oboru vinařství má totiž stanice i dlouholetou tradici v produkci kvalitních vín, která získávají ocenění ve vinařských soutěžích. Vysoce hodnocená jsou zejména zdejší vína odrůdy Modrý Portugal - ročník 2008 byl oceněn stříbrnou medailí v soutěži „Vinařské Litoměřice 2011“. Vedle toho byl oceněn i ročník 2007 - v soutěži "TOP 77 vín České republiky".
 

Message
zavřít