domů    
kontakty    
meteo    
DMS    

Monitoring škůdců polní zeleniny

Stejně jako v předchozích letech, tak i v roce 2020 provádějí pracovníci výzkumného týmu Integrovaná ochrana zemědělských plodin proti škůdcům, z Výzkumného ústavu rostlinné výroby, v.v.i. v Praze-Ruzyni týdenní monitoring škůdců polní zeleniny (od 1. dubna do 31. října) pro potřeby členů Zelinářské unie Čech a Moravy i dalších pěstitelů zeleniny. Garant: dr. K. Holý    

33. týden

Vedro a vlhko svědčí nejen chorobám, ale i některým škůdcům. Za vysokých teplot je rychlejší rekolonizace ošetřených ploch jedinci z okolí, zrychluje se vývoj jednotlivých stádií a snižuje se účinnost a reziduální působením přípravků. Výsledem je vysoké napadení a poškození rostlin. Nezbývá, než se tomu přizpůsobit a zkrátit interval ošetření dle potřeby.
Tento týden je na sledovaných lokalitách problém především s molicí vlaštovičníkovou a dřepčíky na brukvovité zelenině. Použití přípravků komplikuje přítomnost včel lákaných medovicí.
Celou zprávu najdete zde.


Molice vlaštovičníková se díky počasí stává škůdcem číslo jedna. Pokud se na lokalitě zanedbá ochrana, bude s ní problém až do října.
_______________________________________________________________________

Archiv zpráv za rok 2020

32. týden31. týden30. týden; 29. týden28. týden27. týden; 26. týden; 25. týden24. týden23. týden; 22. týden21. týden20. týden19. týden; 18. týden17. týden; 16. týden15. týden 

 

 

 

 

 


 

Message
zavřít