New varieties of foxtail millet and sorghum developed in the CRI

Foxtail millet and sorghum are crops with increasing importance in recent climatic changes. Its fast growing, drought tolerance and nutritional quality are of very interesting values. All crops are tolerant to pests and diseases. Seeds are able to develop well even in lack of water in the soil, what is important for their use as […]

Oslavili jsme sté výročí vzniku republiky

Ve středu 12. září 2018 se v našem ústavu konal seminář na téma „Rozvoj zemědělského výzkumu od roku 1918 do současnosti“, který byl s navazujícím Dnem otevřených dveří a dožínkovou slavností organizován u příležitosti oslav výročí 100 let od vzniku samostatného československého státu.

Monitoring škůdců polní zeleniny – 21. týden

21. týden 2023 Škodlivost zůstává lokální, víkendové oteplení nespustilo hromadné líhnutí a migraci hmyzu, které možná u jarních druhů již nebudou. V hrachu jsou první kolonie kyjatky hrachové, naletují nové třásněnky. Škodit mohou dřepčíci, květilky, drátovci, mšice maková, hraniční je mandelinka bramborová. Vyvěsit feromonové lapáky na osenici polní, zápředníčka, můru kapustovou a makadlovku řepnou.

Odborný seminář k 65. výročí vzniku výzkumné stanice, Jevíčko, 24. 5. 2023

Dovolujeme si Vás pozvat na seminář zaměřený na historii, současnost a budoucnost pícninářství a půdního výzkumu ve výzkumné stanici v Jevíčku (pracoviště výzkumného týmu VÚRV, v.v.i. Obhospodařování a využívání trvalých travních porostů). Pozvánku si můžete stáhnout zde nebo prohlédnout níže. Registrovat na seminář se můžete zde.

1. BioBlitz k projektu ConservES, Dolní Újezd, 27. 5. 2023

Srdečně Vás zveme na první akci BioBlitz v rámci projektu Conserv ES, Více informací o BioBlitzu se dozvíte v obrázku níže (ke stažení zde). Akce je vhodná pro celou rodinu! Věříme, že při ní dojde ke kontaktu veřejnosti, státní správy, zemědělců a dalších lidí se zájmem o přírodu okolo nás.

„Polní den“, Chrášťany, 5. 6. 2023

Zveme Vás na polní den zaměřený na odrůdy ozimé pšenice a zhodnocení letošního jara, který se bude konat 5. června 2023 v Chrášťanech (okr. Rakovník). Aktuálně – k Ozdravnému balíčku 2024/2025, který představila Vláda České republiky vystoupí prezident Agrární komory ČR Jan Doležal.